BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL'DEN YENİ İŞ YERİ AÇAN KARTALLI 30 ESNAFA RUHSAT

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal'da yeni iş yeri açan ve çalışma ruhsatı almaya hak kazanan 30 esnafa ruhsatlarını verdi. Esnaf..

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL'DEN YENİ İŞ YERİ AÇAN KARTALLI 30 ESNAFA RUHSAT

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal'da yeni iş yeri açan ve çalışma ruhsatı almaya hak kazanan 30 esnafa ruhsatlarını verdi. Esnaf..

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL'DEN YENİ İŞ YERİ AÇAN KARTALLI 30 ESNAFA RUHSAT
01 Ekim 2019 - 16:00

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal'da yeni iş yeri açan ve çalışma ruhsatı almaya hak kazanan 30 esnafa ruhsatlarını verdi. Esnafları Kartal Belediyesi Ana Hizmet Binasındaki makamında ağırlayan Başkan Yüksel, esnaflara ruhsatlarını takdim ederek çalışmalarında başarılar diledi.

"Küçük esnaf, mahallenin sigortasıdır"

Kartal'da iş yeri açan esnaflara teşekkür eden Başkan Gökhan Yüksel, küçük esnafın bir mahallenin sigortası olduğunu söyledi. Esnafla yaptığı görüşmeye ilişkin basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Yüksel, "Yeni dükkân açan esnaf arkadaşlarımıza ruhsatlarını verdik. İyi dileklerimizi ileterek bol kazançlar diledik. Bunun yanı sıra, bazı hatırlatmalarda da bulunduk. Esnaf arkadaşlara aile kavramını hatırlattık. Küçük esnaf, mahallenin sigortasıdır. Bulundukları bölgede güvenilir kişi olmalarını, kurallara uymalarını ve çocuklara örnek olmaları gerektiğini hatırlattık. Güler yüzlü bir hizmet anlayışını benimsemeleri gerektiğini belirttik. Ayrıca belediyemiz olarak nasıl katkılar sunabileceğimize dair biraz da sohbet ettik. Umarız her şey diledikleri gibi olur ve Kartal'da piyasanın canlanmasına katkı sağlarlar." diye konuştu.

Başkan Yüksel'den esnafa uyarı

Yeni işyeri açan esnafla tanışmak amaçlı karşılıklı sohbet eden Başkan Gökhan Yüksel, esnaf ile işletmeleri ve sektörleri hakkında bilgi alışverişi yaptı. Alkollü içecek satışı yapan esnafı, izin verilen saatler içerisinde faaliyet göstermeleri yönünde uyaran Başkan Gökhan Yüksel, emniyet tarafından yapılan denetlemeleri hatırlattı. Belediyeye bağlı zabıta ekiplerinin zaman zaman esnafı denetlediğini ve cezalandırmak zorunda kaldığında ise üzüldüklerini söyleyen Başkan Yüksel, bu tür durumlarla karşılaşıp karşılıklı olarak üzülmemek için esnaftan kurallara uymasını istedi.

"Komşu İletişim Merkezini kurduk"

Göreve geldiği günden bu yana geçen 6 aylık süreçte devam eden çok sayıda projeyi tamamladıklarını ve birçok yeniliğe imza attıklarını söyleyen Başkan Gökhan Yüksel, yapılan icraatlar hakkında esnafı bilgilendirdi. Yollardaki çukurlar, temizlik sorunları veya aydınlatma eksiklikleri gibi konuların belediyeye aktarılması için Komşu İletişim Merkezini kurduklarını söyleyen Başkan Yüksel, esnaflardan da gördükleri sorunları buraya ileterek ivedilikle çözümüne yardımcı olmalarını istedi.

"Cevizli Meydanı'nı yakında açıyoruz"

Yakın zamanda açılışları yapılacak olan projelerden de bahseden Başkan Gökhan Yüksel, "Bu arada Cevizli Mahallemizde Cevizli Meydanı'nı tamamladık, yakında onun açılışını yapacağız. Yaklaşık 15 dönümlük bir yeşil alan. Soğanlık Gümüşpınar'da bir çocuk kütüphanesini tamamladık. Okullardaki ilkokul çocuklarını okuma saatinde oraya götüreceğiz. Yalı, Yunus ve Topselvi'de bir gençlik merkezi, bu anlamda liseye ve üniversiteye hazırlanmak için bir etüt merkezi kurduk. Hem devam eden projeleri tamamlamak, hem de söz verdiğimiz işleri yapmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz." diye konuştu.

Başkan Gökhan Yüksel, yakın bir zamanda Kartal'dan yurt dışına ihracat yapan firmalarla da bir araya gelmeyi planladığını söyledi. Ardından esnafa ruhsatlarını dağıtan Başkan Yüksel, esnafla hatıra fotoğrafı çekildi.


Kaynak: Kartal Belediyesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum